Kremy na opryszczkę

HSV, czyli wirus opryszczki to problem dotykający według naukowców ponad osiemdziesiąt procent ludzi. Ma ona postać opryszczki wargowej oraz genitalnej. Ta pierwsza to opryszczka na ustach, druga natomiast okolic intymnych. Dotyka w równym stopniu kobiet jak i mężczyzn. Leki na opryszczkę oparte są na substancjach zwalczających wirusy.

Mają rozmaite postacie od tradycyjnych tabletek, stosowanych doustnie do kremów i maści na opryszczkę do użytku zewnętrznego. Wielu ludzi dotkniętych tym przykrym problemem zastanawia się jak szybko pozbyć się opryszczki. Otóż jeżeli zadziałamy wielotorowo stosując wewnętrznie leki przeciwwirusowe, zewnętrznie kremy na opryszczkę a także zadbamy o zbilansowaną i bogatą w witaminy A, C i E dietę to jest spora szansa uporać się z problemem szybciej. Każdy znany sposób na opryszczkę warto przetestować i zaobserwować, który z nich jest najbardziej skuteczny w naszym przypadku. Leczenie opryszczki bowiem nie należy do łatwych, a samo umiejscowienie problemu sprawia, że łatwo można go przenieść lub zarażać inne osoby.

Nieleczona opryszczka może prowadzić nie tylko do przewlekłej postaci, ale także do groźnych powikłań. Zdarza się, że wirus przenosi się na oczy i doprowadza do ostrego zapalenie rogówki, co poważnie zagraża zdrowiu oczu. Może także objawić się w postaci zapalenia opon mózgowo – rdzeniowych, co znacznie bardziej naraża zdrowie i życie człowieka. Dlatego kluczem jest higiena oraz działanie profilaktyczne, które może nas uchronić przed nawrotem choroby oraz zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa opryszczki..

szczepionka polio Sensodyne Ultraszybka Ulga