Jak przyspieszyć gojenie opryszczki

Kiedy pojawia się opryszczka na ustach, zazwyczaj nie są to przyjemne objawy. Bolesne pęcherzyki wypełnione tak zwanym płynem surowiczym w większości przypadków leczy się dość mozolnie i stosunkowo długo. Opryszczka jest bowiem skutkiem zakażenia wirusem opryszczki. Dlatego leczenie opryszczki najlepiej przeprowadzać lekami przeciwwirusowymi.

Są dostępne w różnych postaciach bez i na receptę. Nie należy bagatelizować opryszczki wargowej, gdyż możemy narazić się na dużo poważniejsze w skutkach choroby w postaci zapalenia opon mózgowo – rdzeniowych czy ostrego zapalenia spojówek czy rogówki oka. Skutecznych sposobów na opryszczkę poza lekami antywirusowymi jest niewiele. Najlepiej jest zachować zasady profilaktyki przed opryszczką, jeśli wiemy, że jesteśmy na nią podatni.

Dobrze jest prowadzić higieniczny tryb życia. Należy unikać sytuacji, w których osłabiamy ogólną odporność organizmu. Warto także unikać dużych skoków temperatur oraz intensywnej ekspozycji na słońce. Niewskazany jest również długotrwały stres i przemęczenie organizmu.

Opryszczka także łatwiej się rozprzestrzenia przy chorobach przebiegających z gorączką, dlatego w trakcie choroby szczególnie należy dbać o higienę oraz uzupełnianie płynów. Opryszczka częściej się uaktywnia także przy niedożywieniu. Warto zatem dbać o dietę bogatą w witaminy, minerały oraz naturalne substancje przeciwwirusowe. Wśród codziennych posiłków przy leczeniu infekcji nie powinno zabraknąć czosnku, cebuli, owoców, warzyw oraz dużej ilości wody źródlanej.

.

ProSzkliwo dla dzieci