Jak leczyć opryszczkę

Opryszczka na twarzy spędza sen z powiek wielu ludziom. Jest spowodowana wirusem opryszczki HSV, podobnym w budowie do tych, które wywołują półpasiec oraz ospę. Raz uaktywniony wirus towarzyszy już jego nosicielowi przez całe życie i zazwyczaj daje o sobie znać co jakiś czas. Opryszczka wargowa, jak sama nazwa wskazuje to najczęściej opryszczka na ustach lub w ich okolicach. Aby się pozbyć nieprzyjemnych i bolesnych objawów należy jak najszybciej podjąć leczenie opryszczki.

Najlepiej żeby lek na opryszczkę zawierał substancje przeciwwirusowe. Dostępne są leki w różnych postaciach, takich jak: tabletki, kremy czy maści na opryszczkę. Najlepiej podczas kuracji połączyć kilka znanych sposobów na opryszczkę, wtedy łatwiej i szybciej można ją pokonać. Oprócz stosowania leków warto bowiem sięgnąć po suplementy bogate w antyutleniacze oraz witaminy i minerały. Szczególnie pomocne są witaminy: A,E oraz C.

Ważne jest aby zachowywać zasady higieny i przede wszystkim nie dotykać zakażonych miejsc. Dobrze jest także zadbać o wypoczynek, mniejsze narażenie na stres oraz unikać ekspozycji na mocne słońce. Niezwykle pomocne jest także wypijanie większej niż zwykle ilości płynów, najlepiej wody źródlanej. Można także pokusić się o specjalne, dostępne w aptekach bez recepty plasterki, które kamuflują nieestetyczne pęcherzyki a jednocześnie przyśpieszają gojenie się ich. Opryszczka może także towarzyszyć obniżonej odporności organizmu bądź innych męczących nas chorobach, szczególnie tych przebiegających z gorączką.

Warto zatem nie dopuszczać do osłabienia organizmu, a jeśli do niego doprowadzimy, zachować możliwie najwięcej zasad profilaktyki, aby nie dopuścić do powstania opryszczki..

produktem naszej firmy cieszącym się sławą jest volibris