Meningokoki to bakterie Gram – ujemne Neisseria meningitidis wywołująca poważną chorobę w postaci meningokokowego zapalenia opon mózgowo–rdzeniowych. Szczepy Haemophilus influenzae typu b, zwane w skrócie Hib są niebezpieczne kiedy trafią do krwi. Zazwyczaj dzieje się to przez śluzówkę nosa lub gardła. Samo w sobie zapalenie jest już ciężkie dla organizmu, a zdarza się nierzadko, że przebiega również z sepsą maskując swoje objawy.

Jest to bakteria typowa dla człowieka i póki co nie odkryto jej zwierzęcego rezerwuaru. Tylko taki rodzaj zapalenia opon mózgowo – rdzeniowych spowodowane właśnie meningokokami jest epidemiczne. Szczególnie niebezpieczne jest to dla niemowląt i dzieci do około piątego roku życia. Na szczęście są dostępne szczepienia niemowląt i dzieci, które szczególnie narażone są na działanie tej niebezpieczne bakterii.

Szczepionka Hib dostępna jest jako pojedyncza szczepionka na meningokoki a także występuje połączona z innymi szczepionkami. Warto zatroszczyć się i zaczepić swoje dziecko, aby uchronić je przed przykrymi skutkami wystąpienia choroby, która jest bardzo niebezpieczna w tym wieku i zagraża nie tylko zdrowiu ale także życiu dziecka. Hib szczepionka jest powszechna i dostępna. Właściwie na meningokoki szczepionka jest najbardziej znanym i polecanym sposobem zapobiegania infekcjom wywołanym przez te bakterie.

Jak podają źródła medyczne, szczepionki Hib dostępne w Polsce są w pełni przebadane i bezpieczne oraz wykazują bardzo wysoką skuteczność, sięgającą nawet dziewięćdziesięciu pięciu procent..

Avamys cena