Co powoduje opryszczkę

Opryszczka wargowa dotyka wielu ludzi. Wywołuje ją wirus HSV. Jest to dość uporczywy problem i ma nieestetyczny wygląd. Umiejscawia się w okolicach ust i dość długo trwa jej leczenie.

Opryszczka na twarzy nie tylko źle wygląda ale jest zakaźna. Wystarczy pocałunek lub wspólna szklanka z osobą zakażoną i wirus może przenieść się na innego człowieka. Dlatego warto pamiętać o tym aby opryszczka nawet u bliskiej osoby była dla nas sygnałem do ograniczenia sytuacji, w której można się zarazić, bo lepiej zapobiegać niż leczyć tę przypadłość. Leczenie opryszczki polega na stosowaniu odpowiednich preparatów zwalczających wirusy.

Im wcześniej wykryty zostanie problem, tym szybsze będzie leczenie. Zaniedbana infekcja nie tylko dużo gorzej się leczy, ale również może doprowadzić do dużo groźniejszych komplikacji, takich jak zapalenie rogówki oka czy nawet zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych. Warto zatem pamiętać, żeby działać niezwłocznie po wystąpieniu pierwszych objawów choroby i nie bagatelizować ich. Najlepszy sposób na opryszczkę to w zasadzie działanie profilaktyczne, czyli zapobieganie możliwości zarażenia się.

Proste zasady, takie jak unikania picia i jedzenia z wspólnych naczyń, zachowywanie higieny, częste mycie rąk czy unikanie wspólnego korzystania z ręczników z innymi osobami mogą nas uchronić przed nieprzyjemnym problemem opryszczki. Jeżeli jesteśmy podatni na wirusa opryszczki to warto włączyć w naszą codzienną dietę produkty bogate w witamię A ,E, C a także w cynk i selen. Dodatkowo wzmocnić naszą ogólną odporność spożywając produkty bogate w antyutleniacze oraz polifenole..

nasz lek Valtrex 500mg jest super lekiem o dużej skuteczności