Co oznaczają bóle stawów i mięśni

Każdy rodzaj bólu ma jakąś przyczynę. Bóle tak dużych zespołów tkanek jak stawy czy mięśnie mogą oznaczać być objawem różnych schorzeń. Bóle mięśni i stawów często towarzyszą grypie i innym chorobom, które przebiegają ze stanem zapalnych i gorączką.

To typowe jeśli chory na grypę uskarża się na bóle mięśni i potocznie nazywane „łamanie w kościach”. Na bóle stawów cierpią także osoby wrażliwe na zmiany pogody. Odczuwają one bowiem zmiany pogodowe z różnym nasileniem bólowym.

Bole stawów mogą mieć także inne przyczyny, takie jak reumatyzm, zwyrodnienia, osteoporoza czy reumatoidalne zapalenie stawów. Bóle mięśni i stawów często łączą się ze sobą i występują jednocześnie. W mniejszym albo większym stopniu dotykają praktycznie wszystkich ludzi.

Bóle takie mogą być oznaką nadmiernego przemęczenia, różnych niedoborów w organiźmie, nadmiernego wysiłku fizycznego, zbyt dużego stresu, zmian zwyrodnieniowych czy przebytych urazów mechanicznych. Mogą także sygnalizować dużo poważniejsze choroby takie jak RZS czy choroba nowotworowa. Jeżeli występują dłuższy czas należy udać się do lekarza i zrobić stosowne do zaleceń badania.

Aby uniknąć problemów ze stawami, mięśniami i kośćmi należy zażywać sporo aktywności ruchowej, spożywać wartościowe pokarmy oraz prowadzić higieniczny tryb życia z odpowiednią ilością snu i spożywanej wody mineralnej. Takie praktyki stosowane codziennie pozwolą uniknąć problemów z układem ruchowym i pozwolą utrzymać mięśnie i stawy w dobrej kondycji, co znacznie przedłuży ich sprawność..

połknij Aerosonit aby opuściła cię angina