Choroby układu krążenia

Dzisiejszy świat obfituje w różnego rodzaju choroby cywilizacyjne. Zdecydowanie najpowszechniejszymi z nich są choroby układu krążenia. Jest ich bardzo dużo. Najczęściej obserwujemy niewydolność krążenia, choroby układu krwionośnego, choroby serca, naczyń wieńcowych. Są to bardzo poważne schorzenia, których nie należy lekceważyć nawet jeśli nie zagrażają one naszemu życiu.

Od zaniedbanej niewydolności do poważnej choroby może być całkiem niedługa droga. Na powstawanie chorób krążenia mają wpływ między innymi niehigieniczny tryb życia, nieprawidłowa dieta bogata w cukry i nadmiar złego cholesterolu, brak aktywności ruchowej bądź zbyt mała jej ilość a także skłonności genetyczne. Niewydolność krążenia bardzo często dosyć wcześnie daje objawy. Są nimi między innymi drętwienie kończyn, opuchnięcie nóg, zimne dłonie lub stopy, omdlenia, bóle nóg, ciężkość nóg, wybroczyny i pajączki na skórze. Takie symptomy obserwowane u siebie dłuższy czas należy skonsultować z lekarzem i wybrać się na badania.

Należy jak najszybciej zmienić nasze złe nawyki i jeśli to konieczne rozpocząć leczenie. Może to zapobiec w przyszłości o wiele groźniejszym chorobom serca. Objawy chorób serca mogą się pojawić niezależnie od odczuwanych problemów z krążeniem. Mogą to być na przykład kołatanie serca, nierównomiernie bicie serca, ból w klatce piersiowej, duszności, nagłe złe krążenie, zaniki pulsu, bezdech czy pieczenie w klatce piersiowej. Wszystkie te objawy są bardzo poważne i nie należy ich bagatelizować.

Zaniechanie badań czy leczenia może trwale pozbawić nas zdrowia a nawet życia..

Twinrix Adult cena