Niewydolność żył kończyn dolnych ma różne objawy. Mogą to być na przykład mrowienie w nogach, zaburzenia krążenia, ciężkość nóg czy nawet bóle nóg. Powodów takich objawów może być wiele. W dobie dzisiejszej rzeczywistości najczęściej jest to zbyt długie siedzenie i stanie podczas pracy.

W wielu zawodach jest to nieuniknione, jednak bardziej będą cierpiały osoby unikający aktywności ruchowej, spożywające duże ilości cukrów oraz mające skłonności genetyczne. Bolesne skurcze w nogach da się zazwyczaj leczyć. Szczególnie pomocne są preparaty bogate w magnez oraz potas. Warto także zadbać o ich naturalne odpowiedniki i urozmaicić swoją dietę tak, aby była obfita w te właśnie pierwiastki.

Mrowienie nóg związane jest zazwyczaj z zaburzeniami krążenia. Prowadzą do wyraźnego dyskomfortu a także zaburzają ukrwienie i natlenienie tkanek. Nie należy ich bagatelizować i skonsultować częste mrowienia z lekarzem specjalistą. Podobnie kiedy występują żylaki nóg.

Oprócz aktywności ruchowej mogą wspomóc ich leczenie preparaty bogate w rutynę, które wzmacniają ścianki żył i zmniejszają kruchość naczyń. Nieleczone żylaki na nogach bowiem mogą prowadzić do poważnych stanów zapalnych i innych powikłań, zagrażających życiu człowieka. Wielu ludzi niestety zaniedbuje ten problem i udaje się do lekarza w stanie bardzo poważnym i zagrażającym zdrowiu i życiu. Kiedy pojawiają się pierwsze oznaki w postaci bólu w nogach, pajączków, żylaków czy skurczy należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza i odbyć szczegółowe badania.

Dzięki szybkiej diagnozie możemy szybciej podjąć leczenie, które jest o wiele skuteczniejsze w początkowych stadiach schorzeń niż kiedy problem jest długo zaniedbywany a pacjent długo zwleka z wizytą u lekarza..

Zobacz co to są meningokoki